دایی: بردن استقلال خوزستان از نان شب واجب‌تر است

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: دوست نداریم که در زمین خود امتیاز از دست دهیم. بازیکنان ما توانایی پیروزی دارند و اگر اتفاق خاصی نیفتد، می‌توانیم برنده بازی بااستقلال خوزستان باشیم.

 به گزارش روابط عمومی شرکت فرهنگی ورزشی سایپا؛ علی دایی سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری پیش از دیدار برابر استقلال خوزستان اظهار داشت: فردا (جمعه) دیدار مهمی داریم. پیروزی در این دیدار از نان شب برای ما واجب‌تر است. متاسفانه با کم‌تجربگی بازی قبل را از دست دادیم اما دوست نداریم در زمین خود امتیاز از دست دهیم. استقلال خوزستان بر خلاف رتبه‌اش بازیکن و کادر فنی خوبی دارد. بازیکنان ما توانایی پیروزی دارند و اگر اتفاق خاصی نیفتد، می‌توانیم برنده بازی باشیم.

سرمربی سایپا درباره نیم فصل نخست گفت: جوان‌ترین تیم لیگ هستیم و با کمترین هزینه تیم خود را بسته‌ایم. نسبت به سال‌های قبل کمتر هزینه کرده‌ایم. اول فصل بازیکنان بزرگی را می‌خواستیم اما به دلیل بودجه اندک‌ نتوانستیم آنها را جذب کنیم. قیمت‌هایی که باشگاه‌های‌ دیگر به راحتی پرداخت می‌کردند از عهده ما خارج بود. این مسائل در نتیجه‌گیری مهم است تیم‌هایی مثل سایپا که تماشاگر ندارند مهم است که چگونه پول خود را خرج کنند. در فوتبال باید هم طرفدار داشته باشی و هم زمان‌بندی مالی مناسب، تیم‌هایی که هیچ‌کدام را ندارند دچار فراز و نشیب می‌شوند.

وی ادامه داد: در دیدار با صنعت نفت برتر از حریف بودیم و حتی اگر پنالتی ما گل می‌شد برنده می‌شدیم. بسیار راحت می‌شود که ۱۰۰ بازیکن به باشگاه پیشنهاد دهم که آنها را جذب کند اما وقتی پول نداریم چه کاری می‌شود انجام داد؟ با کلی لابی و مذاکره کردن تنها توانستیم آرمان رضایی را از اکسین جذب کنیم. بازیکنان تستی نیز کیفیت بالاتری از بازیکنان خودمان نداشتند.

سرمربی تیم سایپا در مورد دریافتی‌های این فصلش گفت: اوایل فصل ۳۰ درصد از قرارداد خود را گرفتیم و قرار بود تا نیم فصل اول ۲۰ درصد دیگر را بگیریم و تا ماه دیگر نیز ۲۰ درصد دیگر دریافت کنیم اما اکنون تنها همان ۳۰ درصد به ما پرداخت شده است. هر روز باید با بازیکنانم صحبت کنم و بیشتر وقت‌ من صرف مسائل غیر فنی می‌شود. البته مدیریت باشگاه سعی خود را می‌کند که بودجه بیشتری از کارخانه بگیرد اما هنوز موفقیتی ایجاد نشده است.

دایی درباره جذب مایکل اومانیا توضیح داد: به او فکر می‌کنیم اما هنوز صحبتی انجام نداده‌ایم. به نظر من این بازیکن کیفیت فنی مناسبی دارد. مذاکراتی هم با بقیه بازیکنان انجام داده‌ایم اما به نتیجه نرسیده‌ایم. تعدادی را باشگاه‌هایشان اجازه خروج ندادند و تعدادی دیگر هم را هم در حالی باشگاه‌های دیگر جذب کردند که با نصف آن قیمت با آنها به توافق رسیده بودیم.

دایی درباره مقایسه تیمش با سایر تیم‌های صنعتی گفت: در این فصل ریخت و پاشی در تیم سایپا مشاهده نکردم. شاید امسال هزینه ما کمتر از سال قبل باشد. درباره تیم‌های صنعتی دیگر اطلاعی ندارم اما مدیرانی که پول داشته باشند می‌توانند خرج کنند و مربیانی که ابزار و آرامش نداشته باشند نمی‌توانند موفق شوند. فوتبال مثل جنگ است. زمانی که دو نفر مقابل هم قرار گرفته‌اند در حالی که یکی تفنگ ساچمه‌ای دارد و دیگری با ژ۳ به کارزار جنگ می‌آید طبیعتا ژ۳ برنده می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد اینکه آیا هدف سایپا کسب سهمیه آسیایی است؟ گفت: سهمیه آسیایی جزو اهدافمان است که البته به خاطر یکی دو باخت اخیر از هدف‌مان دور شدیم اما تلاش می‌کنیم فصل آینده یکی از نمایندگان ایران در آسیا باشیم.

 

تمامی حقوق این وب سایت نزد شرکت فرهنگی و ورزشی سایپا محفوظ می باشد. طراحی سایت : اکسین