سایپا در تکاپوی تکرار قهر مانی

هفته پایانی شانزدهمین دور رقابت های لیگ برتر شطرنج کشور (جام اندیشمندان) بهمن ماه و به میزبانی اصفهان برگزار می شود. دو تیم دانشگاه آزاد بندرعباس و سایپا تهران رقابت نزدیکی برای قهرمانی در فصل جاری لیگ برتر شطرنج کشور دارند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرهنگی ورزشی سایپا؛ تیم های سایپا تهران، دانشگاه آزاد بندرعباس، خانه شطرنج اردبیل و همدان، شهرداری رشت و تبریز، مهاب قدس تهران، دریا برج شیراز، دامون ساخت شمال ساری و ذوب آهن اصفهان، تیم های حاضر در لیگ برتر شطرنج ایران هستند که پیشتر در نیم فصل نخست تیم رخ در رخ تهران به دلیل آنچه مسائل مالی عنوان شد انصراف داد و پس از آن نیز تیم مدرسه شطرنج پاییز اهواز در هفته نخست نیم فصل دوم بر اساس اعلام فدراسیون شطرنج از مسابقات کنار گذاشته شد.
سایپا تهران با ترکیب استاد بزرگ احسان قائم مقامی، استاد بین المللی محمدامین طباطبایی، استاد بزرگ پرهام مقصودلو، استاد بزرگ امیررضا پوررمضانعلی و استاد بزرگ بانوان آتوسا پورکاشیان در این دوره از رقابت ها حضور دارد.
تیم دانشگاه آزاد بندرعباس نیز با ترکیب استاد بزرگ پویا ایدنی، استاد بزرگ پوریا درینی، استاد بین المللی علیرضا فیروزجاه، استاد بین المللی آرین غلامی و استاد بزرگ زنان میترا حجازی پور از 15 دیدار 59 امتیاز کسب کردند و تیم سایپا قهرمان پانزدهمین دوره لیگ برتر شطرنج با 55 امتیاز در رده دوم جدول لیگ برتر ایستاده است.
در حال حاضر و پیش از برگزاری هفته پایانی مسابقات تیم دانشگاه آزاد بندرعباس با 59 امتیاز و تیم سایپا با 55 امتیاز در جایگاه اول و دوم رده بندی لیگ برتر شطرنج کشور قرار دارند.
تیم شطرنج سایپا سال گذشته با کسب 84.5 امتیاز قهرمان لیگ برتر شطرنج کشور شد و تیم های ذوب ‌آهن با 73.5 امتیاز و دامون ساخت شمال با 60 امتیاز به مقام دوم و سوم رسیدند.
هفته پایانی این رقابت ها 10 تا 12 بهمن ماه برگزار تا تکلیف قهرمان این دوره لیگ مشخص می شود ودر صورتی که شطرنج بازان سایپا در هفته پیانی موفق شوند با جبران فاصله امتیازی خود با دانشگاه آزاد بندر عباس عنوان قهرمانی را از آن خود کنند برای دومین سال پیاپی ودر سالی که موفق به کسب عنوان ارزشمند قهرمانی باشگاه آسیا شده اند قهرمانی خود را تکرار خواهند کرد.

تمامی حقوق این وب سایت نزد شرکت فرهنگی و ورزشی سایپا محفوظ می باشد. طراحی سایت : اکسین